מסלול-מעין של תקווה Reviewed by admin on . בדרך אל הכפר בדרך אל הכפר בית ג'אן במעלה בקעת פקיעין זורם וואדי קטנטן ונסתר מהעין המתנקז אל נחל פקיעין. האזור מוקף חורש טבעי של עצי אלה ואלון ומתוך קיר סלע גדול בדרך אל הכפר בדרך אל הכפר בית ג'אן במעלה בקעת פקיעין זורם וואדי קטנטן ונסתר מהעין המתנקז אל נחל פקיעין. האזור מוקף חורש טבעי של עצי אלה ואלון ומתוך קיר סלע גדול Rating:
You Are Here: Home » מסלולי מטיילים בצפון » מסלול-מעין של תקווה

מסלול-מעין של תקווה

בדרך אל הכפר

בדרך אל הכפר בית ג'אן במעלה בקעת פקיעין זורם וואדי קטנטן ונסתר מהעין המתנקז אל נחל פקיעין. האזור מוקף חורש טבעי של עצי אלה ואלון ומתוך קיר סלע גדול, נובע מעיין שכבה ועץ תות עתיק יומין נטוע בחזיתו כמאין שומר סף.שנים היה המקום יעד לרועי הצאן ולזוגות אוהבים שמצאו בו יעד לצאנם ולאהבתם. סיפורי אהבה רבים סביב המקום. היה זה זה בתחילת המאה שעברה כשאברהם מזרחי בן הכפר פקיעין התאהב עד טירוף במרים בת כפרו שנהגה לרדת אל המעיין להשקות את עדר הכבשים המשפחתי וכשסירבה לחיזוריו שם קץ לייסורי כמיהתו בתליה על עץ התות הגדול. גם יוסף נימר בן הכפר הסמוך התאהב בסאלימה איברהים רועת הצאן וקנה את מרבית חלקות האדמה שנמצאות בדרך אל מקור המים ולו רק בכדי שיוכל להסתכל בה חולפת על פניו בשדהו. זרזיף מים דק מטפטף מהמעיין אל שוקת מעשה רועים ונופיה המרהיבים של  בקעת פקיעין פרוסים במלוא רוחב העין.

דרכי הגעה למסלול הטיול

נצא כביש מספר 864  בין פקיעין לראמה,  נפנה לדרך הפונה לבית ג'אן,  נספור עשרה עמודי חשמל ונפנה בעמוד העשירי  שמאלה,  נמשיך עד סוף השביל (על יד השער), נחנה את הרכב מבלי להפריע לתנועה על השביל ומכאן נצא ברגל. חוצים את השער. אחרי 200 מטר, גל אבנים קטן מסמן את הירידה שמאלה אל הסבך ואל השביל המתפתל ותוך 5 דקות תגיעו. זכרו להקפיד על כללי בטיחות (מים, נעלים נוחות וכו'..) וחשוב מכל תבלו ותהנו.

נכתב במקור על ידי מר אמנון גופר – מדריך טיולים, מרצה וחוקר התרבות הגלילית

About The Author

Number of Entries : 1219

כל הזכויות שמורות לאתר TRIP TIP