You Are Here: Home » ציוד מחנאות

ציוד מחנאות

ציוד מחנאות מקצועיישראלים רבים אוהבים לצאת לטיולים בארץ ובחו"ל. תכנון טיול מבטיח לנו טיול מוצלח, מהנה ובטוח. לא משנה כול כך איפה אנו מטיילים עם בארץ או בחו"ל עלינו להעריך את תנאי המסלול ולהתכונן בהתאם. באתר טריפ טים ריכזנו לכם מספר כללים על פיהם מומלץ לפעול בטרם יציאה לטיול מחנאות בארץ או בחו"ל. לטראקים יש לקחת  אך ורק את ציוד המחנאות ההכרחי, זכרו שמשקל מיותר משפיע על ההליכה ופוגע מאוד בחוויית הטיול, ולכן המלצתנו היא תכנון מוקדם ופרטני של איזור הטיול, תנאי השטח, אופי הטיול ובהתאם לפרמטרים אלה לתכנן את רשימת ציוד הקמפינג שלנו. לאזורים בהם אין מקומות לינה עם גג יש להצטייד באוהל מטיילים עמיד לגשמים זכרו ציוד קמפינג איכותי ומתאים מהווה תנאי בסיסי להצלחה ובטיחות בטיול.  שק השינה אמור  להתאים לתנאי האקלים השוררים באזור הטיול, רצוי שק"ש חם  מאשר לקפוא בלילה, זכרו הקור באזורים אלו איננו מוכר למטייל הישראלי הממוצע, ולכן בטיולים למקומות ואזורים קרים מומלץ להצטייד בשק"ש עמיד בתנאי קור של מינוס 10 מעלות.

ציוד מחנאות – נעלי מטיילים

 נעלי מטיילים חייבות להיות נוחות, אטימות למים הינה משנית, מי שנעליו אינן אטומות למים יכול למרוח את הנעלים בווקס ולקבל אטימות לתקופה של עד 10 ימים, זמן זה אמור להיות מספיק לטרקים בבוליביה.

ביגוד מטיילים

ביגוד המטיילים לא צריך להכביד על המטייל. צריך לקחת את המינימום הנדרש מחד אולם מצד שני לא לקחת פחות ולהיתקע עם ציוד לא מתאים. לאחר תכנונים יש  להצטייד בביגוד מטיילים מתאים לתנאי מזג האוויר בעת הטיול. כאשר מטיילים, במקומות קרים מומלץ לקחת בגד תרמי, מעיל חם עדיפות למעיל אטים לרוח, חלפ"ס נגד הקור והגשמים, גרביים חמות וגרבי קולמקס המנדפות זעה. כיסוי ראש וכפפות, בקיצור כל מה שמחמם ולא כבד.

ציוד קמפינג ולינה

כחלק מיציאה לטרק אנו בוחרים ציוד קמפינג מתאים שישמש אותנו לאורך הדרך ובמנוחות שבין טרק אחד לשני. ערכת בישול  תאפשר לנו לאכול מזון  למשך כול הטיול. תמידש יש להצטייד ביותר מזון ומים בצורה זאת אנו נתמודד עם עיקובים ושיבושים בצורה מיטבית. מומלץ לקחת מזון מזין וקל לדוגמא: מרקים מוקרמים, משקלם קטן הם לא תופסים הרבה מקום ומהווים מקור אנרגיה מזין, פסטה, אבקות פירה, ממרחים בטובות  וכולי. רצוי ומומלץ  לא לקחת סוגי מזונות רגישים שיכולים להתקלקל כגון: בשר, נקניק וכולי'. ציוד מחנאות נילווה דוגמת: מפה מפורטת הכוללת הסברים על מסלול הטיול, ערכת עזרה ראשונה, ניר טואלט, מצלמה, סוללות רזרביות, פנס ראש, מצפן ועוד.

סידורי לינה והוראות בטיחות

כאשר אנו מתכוננים לצאת לטרק מומלץ להשאיר באכסניה או במלון אותו אנו עוזבים את פרוט המסלול, לוח הזמנים הצפוי, מועד חזרה ופרטים של המטיילים. טיפ להעביר פרטים אלה במייל למשפחות בארץ הוא פשוט לדווח ברשת החברתית פייס בוק. הדיווח הינו כלי מצוין למעקב אחרי הטייל ומהווה כלי בטיחותי חשוב המהווה  נקודת התייחסות במקרה של בעיות או אסון חס וחלילה.

ביטוח מטיילים חשוב מאוד

אסור באופן מוחלט לצאת לטיול ובודאי שלא לטרקים ללא ביטוח בריאות ומטיילים מסודר. אנו ממליצים על ביטוח ALL IN של קבוצת הראל. ניתן לעשות את הביטוח בחנות "לכל הרוחות". נשמח לענות בכול שאלה לגבי ציוד מחנאות והמלצות על מסלולים ויעדים. טיול מהנה ובטוח.

למידע נוסף גלשו לאתר המומחים לטיולים www.trek1.co.il

כל הזכויות שמורות לאתר TRIP TIP