לתפעל את הפנאי Reviewed by on . ישנם אינספור של פעילויות שאדם יכול לעשות כדי לנצל היטב את זמנו. האמת היא, שכל אחד ואחת בוחר ובוחרת לנצל או לבזבז (תלוי איך מסתכלים על העניין) את זמנו על הדברים ישנם אינספור של פעילויות שאדם יכול לעשות כדי לנצל היטב את זמנו. האמת היא, שכל אחד ואחת בוחר ובוחרת לנצל או לבזבז (תלוי איך מסתכלים על העניין) את זמנו על הדברים Rating:
You Are Here: Home » אטרקציות וחוגים » לתפעל את הפנאי

לתפעל את הפנאי

ישנם אינספור של פעילויות שאדם יכול לעשות כדי לנצל היטב את זמנו. האמת היא, שכל אחד ואחת בוחר ובוחרת לנצל או לבזבז (תלוי איך מסתכלים על העניין) את זמנו על הדברים היקרים לליבו, ולכן כל דרך היא ראויה – כל עוד היא אינה פוגעת בזולת.

כיום, בעולמנו המתקדם מבחינה מדעית, אפשר לקחת מגוון קורסים מקצועיים, המלמדים על טיולים אתגריים ברחבי הארץ והעולם. ולמי שלא רוצה לצאת את ביתו, מעבר לעובדה כי ניתן לייבא לביתך כמעט כל מוצר שייכנס בסף דלתו. כמו כן, באמצעות הטלוויזיה (על מגוון ערוציה) והאינטרנט (על אין סוף המידע שהוא אוגר בתוכו), ניתן לשייט בנעימים במשך שעות, ימים, חודשים ושנים, ולראות אין סוף עולמות מבלי לקום מהכסא.

למצוא את העניין

מי לא זוכר, איך בילדותנו, דחקו בנו לנצל את הזמן היקר הזה שבחוסר האחריות האמיתית על חיינו? אמנם סייענו למשפחה בדרכנו, אבל הילדות הייתה יחסית התקופה היפה ביותר, כשאנו עסוקים במשחקים ובתחביבים. בין אם כדורגל, אוסף בולים, בובות, פסנתר או כל דבר אחר שיכול היה למלא את זמננו בהנאה. וכשהתבגרנו, וסיימנו את הצבא והלימודים, אז מצאנו עבודה והתחתנו, והחל קורה שאנו מזניחים את שעות הפנאי שלנו, את הדברים שנהנינו לעשות סתם מתוך חדוות היצירה. וכמו שעץ הוא לא עץ ללא שורשיו וללא פירותיו, כך גם האדם. ואם אינו יכול לממש את אהבותיו לעצמו, וליכולת להתנתק מעט מהיום יום המהפנט והמקבע. תחשבו איזה כיף זה יהיה לחזור ולבנות בלגו, לצאת לטיולים בפרדס או ללמוד לנגן על גיטרה.

הרוב המוחלט עלול לפתור את הטענה ולומר שהחיים שלו\שלה מספיק מפנקים או מספיק נוחים, כדי להקדיש מעט יותר זמן לעצמם. אך מי מאיתנו יכול לומר שהחיים שלנו לא יכולים להיראות קצת יותר טוב? תחביב או מקור מידע מהנה, יכולים לשפר פלאות את האיכות של החיים של כל אחד ואחת.

הדבר היחיד שצריך לשאול את עצמכם, זה מה הייתם עושים עכשיו? משהו שלא נראה לכם כמאמץ לעשותו, אך גם לא מחייב אתכם לשבור את שגרתכם? אם מצאתם את התשובה, כבר יש לכם 50 אחוז הראשונים. המחצית השנייה היא התמדה. בין אם במשחק מחשב, ובין אם זה שייט, ובין אם זה טיולי אקסטרים.

התמדה ומחשבה חיובית

לסיכום, מן הראוי שכל אחד יקדיש לעצמו ולרצונותיו מעט יותר זמן. מבלי לשים לב לכך, כולנו מגיבים כל הזמן להתרחשויות סביבנו, ובניסיונותינו לספק את הזולת. אמנם האדם לרוב חושב על עצמו והתנאים בהם הוא חי, אך פעילותנו במרחב פועלות ביחס למרחב שסביבנו, ולכן הן נגזרות אליו ביחס ישר.

כך שבין אם תבחרו יוגה, בניית עפיפונים, שמיעת מוסיקה, גלישה באינטרנט או צפייה בסרטים, עשו לכם מנהג להתמקד במשהו שאתם נהנים ממנו, כי אין מחקר שעוסק בנושא, שאינו קובע כי הבריאות הנפשית יש לה השפעה ישירה על הבריאות הפיסית.

About The Author

Number of Entries : 10

Leave a Comment

כל הזכויות שמורות לאתר TRIP TIP